YEŞİLOVA BELEDİYESİ
ANASAYFA HABERLER BAŞKAN PERSONEL MECLİS ÜYELERİ YEŞİLOVA RESİMLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM

VEFAT EDENLER

SABRİYE USLU
Vefat Etmiştir
Allah Rahmet Eylesin
Ölüm Tarihi :8/28/2018

Tümünü göster

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Beldemizde Çiftçi Eğitimi Yapıldı.

Beldemizde Çiftçi Eğitimi Yapıldı.

Tarih 10 Nisan 2014, 00:45 Editör Yeşilova Belediyesi

Okunma Sayısı : 1140

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüzün Aksaray Ziraat Odası ile ortaklaşa organize ettiği ve çiftçilerimizin tarım ve hayvancılık uygulamaları konusunda bilgilendirilmelerini amaçlayan ve kış mevsimi boyunca her hafta bir kasabamızda yapılması planlanan çiftçi eğitim toplantılarının bu haftaki durağı Yeşilova Kasabası oldu.

Yeşilova Belediyesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun, Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Yusuf Çiçek, teknik personellerimiz ve çok sayıda çiftçi katıldı.

İl Müdürümüz Bestami Zabun toplantıda yaptığı konuşmada; "Köy ve Kasabalarımızın büyük çoğunluğunda Targel Projesi kapsamında istihdam edilen ve tarım danışmanı olarak görev yapan Ziraat Mühendisi ve Veteriner Hekimi personellerimiz var. Ve bu arkadaşlarımız köy ve kasabalarımızdaki çiftçilerimizin eğitimi konusunda sürekli olarak faaliyette bulunmaktalar. Ayrıca İlimizdeki Tarım Platformu üyesi Sivil Toplum Kuruluşları ile beraber de, çiftçilerimizin bağ, bahçe ve tarla işlerinin olmadığı kış döneminde onları bilgilendirmek amacıyla bu tür faaliyetlerde bulunuyoruz.

Her işin başının eğitim olduğu ve beşikten mezara eğitimin şart olduğu bilinciyle bu tür faaliyetlere çok önem veriyoruz. Sizlerden isteğimiz de yapılan bu eğitimlere mümkün olduğunca katılmaya çalışmanız ve tarım konusunda kafanıza takılan tüm soruları gelip bize rahatlıkla sorabilmenizdir. Ben bu toplantının düzenlenmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve siz değerli katılımcılarımıza teşekkür ediyor hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum." Dedi.

Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak ise; "Bizim amacımız tüm çiftçilerimizin yeni bir şeyler öğrenmesini sağlamaktır. Bunun için de üzerimize düşen ne varsa yapmaya çalışıyoruz. Çünkü biz her zaman sizin yanındayız. Bu organizasyonda emeği geçen herkese ve siz değerli çiftçilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. " dedi.

Konuşmaların ardından İl Müdürlüğümüz personellerinden Ziraat Mühendisi Fatma Ataş'ın hazırladığı "Toprak Numunesi Alımı ve Hayvan Gübrelerinin Değerlendirilmesi", Veteriner Hekim Aydoğan Aydınlı'nın hazırladığı "İlimizde Görülen Hayvan Hastalıkları ve Tedavi Yöntemleri", Ziraat Teknikeri Ramazan Özdemir'in hazırladığı "Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri" ile Aksaray Ziraat Odası personeli Emrah Karaaslan'ın hazırladığı "Kuraklık" konulu sunumlara geçildi. Sunumların ardından soru cevap bölümüyle toplantı sona erdi.

Bu haber 1140 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google 

Haberler

Yeni Yılınız Kutlu Olsun

Yeni Yılınız Kutlu Olsun Belediye Başkanı Adnan BAYRAKTAR, Yeni yıl mesajında 2019 yılının Yeşilova halkına; sağlık, başarı, huzur ve mutlul...

Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun

Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun. Kasabamızda görev yapan tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler gününü kutluyorum....

EN SON GALERİ

YEŞİLOVA HAVA DURUMU

 

2015 YILIN BAŞKANI

KURUMSAL MAİL GİRİŞİ

ZİYARETÇİ SAYISI

Tel :0 382 233 20 35 - 0 382 233 20 36  |  Faks: 0 382 233 20 71  |  www.yesilova.bel.tr   |  Mail : yesilovabld68@gmail.com

               Altyapı:MyDesign Haber Sistemi    |    Tasarım : Yenikent Medya   |    RSS Kaynağı    |   Site Yönetim    |